W dniu 03 czerwca w Sali Sportowej i na obiektach kulturalno-rekreacyjnych w Głosce odbył się turniej dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. W zawodach uczestniczyło 32 młodych adeptów plastikowej piłeczki i wychowanków szkółki piłkarskiej trenera Bartłomieja Wlaźlaka.

Wyniki sportowe turnieju:
1. Trybała Szymon
2. Bryła Bartosz
3. Staniowski Stanisław
4. Staniowski Dawid
5. Ostoja-Solecki Jakub
6. Żuraw Kacper

Wójt Gminy Miękinia, Pan Jan Marian Grzegorczyn ufundował 3 puchary dla najlepszych zawodników, które w zastępstwie wręczył radny i sołtys Głoski, Pan Kazimierz Wielgus. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali torby ze słodyczami zasponsorowane przez Firmy: VERPA FOLIE z Krępic, SCHUMACHER PACKAGING z Krępic, TRANS GABARYT Waldemar Sługocki z Księginic, Sebastian Serwin SESKO z Lubiatowa, BLEK Paweł Jacykowski z Białkowa, CZYSTOPOLE Sp.z.o.o. z Miękini, LEG TUR I Krzysztof Turkiewicz z Białkowa. Po turnieju na wszystkie dzieci i młodzież czekała miła niespodzianka – spotkanie przy ciastkach i napojach ufundowanych przez Piekarnię Paweł Wiśniewski ze Ścinawy, lodach przekazanych przez Firmę NORDIS z Wróblowic oraz pizzy zakupionej przez Pana Bolesława Babika ze Źródeł.
Sponsorami głównymi zawodów była FUNDACJA KGHM Polska Miedź w ramach projektu pn. „MIEDZIOWE PING PONGI 2019”, Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., sponsorzy zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży pn. „PING PONG z GAZEM 2019” oraz Firma ROEBEN Ceramika Budowlana ze Środy Śląskiej.

????????????????????????????????????