11 medali zdobyli dolnośląscy tenisiści stołowi podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które zostały rozegrane w Wiśle w dniach 17-19.05.2019r.

Drużyna WZSN START Wrocław wywalczyła 8 medali (1 złoty, 1 srebrny i 6 brązowych). Reprezentacja TOP Bolesławiec zdobyła 1 medal brązowy, a zawodnik UKS GOKiS Kąty Wrocławskie wywalczył 2 medale (1 złoty i 1 brązowy).

Lista medalistów:
Jolanta Kopaczyńska (WZSN Start Wrocław) – 3 medale:1 złoty, 2 brązowe;
Daniel Staszak (WZSN Start Wrocław) – 3 medale: 1 srebrny, 2 brązowe;
Robert Cwenar (UKS GOKiS Kąty Wrocławskie) – 2 medale: 1 złoty i 1 brązowy;
Ziemowit Szpargała (WZSN Start Wrocław) – 2 medale brązowe;
Martyna Stos (TOP Bolesławiec) – 1 medal brązowy.

Szczegóły:

• Jolanta Kopaczyńska (WZSN Start Wrocław) w parze z Wiolettą Kimlą (SI Eurobeskidy Łodygowice) wywalczyła złoty medal w deblu kl. 6-10 kobiet. Dodatkowo zdobyła dwa brązowe medale: w singlu w kl. 7-8 kobiet oraz w grze mieszanej w kl. 6-10 w parze z Robertem Cwenarem (UKS GOKiS Kąty Wrocławskie)
  • Daniel Staszak (WZSN Start Wrocław ) zajmując 2 m. w kl. M5 wywalczył srebrny medal, przegrywając nieznacznie 2:3 ze Sławomirem Przybyszem (Start Skierniewice). Dodatkowo zdobył dwa brązowe medale: w grze podwójnej mężczyzn kl.1-5 z Dariuszem Rzewuskim (Start Siedlce) oraz w grze mieszanej kl.1-5 z Anną Wykrętowicz (Start Kalisz);
  • Robert Cwenar (UKS GOKiS Kąty Wrocławskie) zdobył złoty medal w kategorii juniorów w kl. 8-9, a w grze mieszanej w kl. 6-10 w parze z Jolantą Kopaczyńską (Start Wrocław) – brązowy medal.
  • Ziemowit Szpargała w kategorii juniorów wywalczył brązowy medal w kl. 11. Dodatkowo w grze deblowej kl.11 z Mateuszem Gazdą (Start Katowice) zdobył brązowy medal.
  • Martyna Stos zdobyła brązowy medal w kl. 7 kobiet

Miejsca pozostałych zawodników WZSN Start Wrocław:
Klasa M 7: Marek Dubiński (m.5-8), Jan Kazienko (m.5-8)
Klasa M 9: Zbigniew Wrzask (m. 9-12)
Klasa M 10: Jakub Ostoja-Solecki (m.5 w kategorii junior i m.13-16 w kat. Senior)
Klasa M 11 senior: Ziemowit Szpargała (m. 13-16)
Gra podwójna M 6-10: Marek Dubiński, Zbigniew Wrzask (m. 17-32), Jan Kazienko, Jakub Ostoja Solecki (m.17-32).