Strona główna Komunikaty Ada Jończyk i Michał Bańkosz zwyciężają w I WTK Seniorów

Ada Jończyk i Michał Bańkosz zwyciężają w I WTK Seniorów

595

W Brzegu Dolnym w dniu 23 września rozegrano I WTK Seniorów. W kategorii seniorek wygrała Ada Jończyk (Zagłębie Lubin), która wyprzedziła Zuzannę Gaworską (AZS UE Wrocław). Na dalszych miejscach uplasowały się: 3-4. Milena Chrabąszcz (Rokita Brzeg Dolny) i Julia Girulska (AZS UE), 5-8. Paula Krysińska (Śnieżnik Stronie Śląskie), Elżbieta Kwiatkowska (Rokita), Julia Furman (AZS UE) i Aleksandra Wiśniewska (Rokita). W kategorii seniorów najlepszy był Michał Bańkosz (niestowarzyszony), który w finale pokonał Macieja Łuczyka (KTS Wolbromek). Dalsze miejsca zajęli: 3-4. Wojciech Kotyl  (Odra Głoska) i Andrzej Furman  (ULKS Ciechów), 5-8. Adam Ucherek (Odra), Jakub Matkowski (AZS UE), Grzegorz Sarnik (Orion Branda Bukowice) i Damian Źródło (Wolavia Wołów). W turnieju pocieszenia seniorek, miejsca 9-12, zajęły: Karolina Podyma (Śnieżnik), Adrianna Satława (Orlęta Krosnowice). Barbara Bromboszcz (Orlęta) i Aleksandra Satława (Orlęta), natomiast u seniorów w turnieju pocieszenia, miejsca 17-20,  zajęli: Jakub Reliszka (niestowarzyszony), Krzysztof Kotyl (Odra), Wojciech Walencki (Wolavia) i Tomasz Tomaszewski (ULKS Ciechów).

Sędzia Główny Andrzej MOCZKO              zastępca Tomasz Wapiński

Zwycięzcy w kategorii seniorek i seniorów wywalczyli prawo startu w I GPP Seniorów (Białystok 5-7 października). Oprócz nich, z rankingu krajowego, prawo gry w I GPP Seniorów jeszcze mają: Natalia Bajor (AZS UE), Anna Węgrzyn (AZS UE), Paulina Knyszewska (Zagłębie), Katarzyn Węgrzyn (AZS UE) i Julia Szymczak(AZS UE).

I WTK seniorek na 32_9_12 klasyfikacja      I WTK seniorów na 64_17_20 klasyfikacja