W dniach od 7 do 13 października w Buenos Aires Anna Węgrzyn uczestniczyła w turnieju tenisa stołowego w ramach Youth Olympic Games. Turniej tenisa stołowego na Młodzieżowych Igrzyskach składał się z turnieju indywidualnego z udziałem po 32 zawodników i 32 zawodniczek z całego świata (po jednej zawodniku i jednym zawodniku z kraju) wyłonionych w wielostopniowych eliminacjach oraz z turnieju mieszanych drużyn, w skład których wchodzili uczestnicy turnieju singlowego. Zawodnicy i drużyny w pierwszym etapie grali w grupach, składających się z czterech osób lub drużyn. Najlepsze dwójki w drugim etapie walczyły systemem pucharowym. Samo zakwalifikowanie do YOG było bardzo trudnym zadaniem i jest sukcesem naszej zawodniczki.

W turnieju indywidualnym w grupie Anna pokonała 4:0 Yee (Fidżi), 4:0 z Vong (Nowa Zelandia) i uległa 0:4 Brazylijce Takahashi., To dało jej drugie miejsce w grupie i zapewniło awans do czołowej szesnastki. W pierwszej rundzie turnieju głównego Ania przegrała 1:4 z Dragoman (Rumunia), która później zdobyła brązowy medal za Chinką i Japonką.  W rezultacie nasza zawodniczka uplasowała się w przedziale miejsc 9-16.

W turnieju drużynowym, w którym Ania grała razem Maciejem Kołodziejczykiem,  obecnie Austria, ale jeszcze osiem lat temu grał w Odrze Głoska. W rozgrywkach grupowych drużyna Ani i Maćka (EU 2) uległa 0:3 Korei Północnej, 0:3 drużynie EU 1  (Serbka i Szwed) i wygrała 3:0 z z EU 4 (Czeszka i Litwin). Pozwoliło to zająć tylko trzecie miejsce w grupie i nie dało awansu do czołowej szesnastki. W końcowym rankingu drużyna EU2 została sklasyfikowana na miejscach 17-24.

Niezależnie od osiągniętych wyników, które należy uważać za bardzo dobre, Ana przeżyła niezapomnianą przygodę, Wszakże jest to ranga Olimpiady !