W Brzegu Dolnym, w Hali imienia Andrzeja Grubby, trwa 2. GPP Młodzików.
W piątek zakończyły się dodatkowe kwalifikacje (grupy i puchar), z których po 16 najlepszych zawodniczek i zawodników zakwalifikuje się do turnieju grupowego. Dzięki temu, że turniej odbywa się w Brzegu Dolnym w kwalifikacjach startuje rekordowa (bo aż 25 osób) liczba dolnośląskich zawodniczek i zawodników.

harmonogram gier 2 GPP młodzików piątek

kwalifikacje dodatkowe młodzików                kwalifikacje dodatkowe młodziczek

Obraz na żywo z hali realizuje Marek Chrabąszcz

kamera 1                                 kamera 2

Zakończyła się pierwsza seria gier młodzików (grupy 4-15). Z dolnośląskich zawodników z tej fazy turnieju do turnieju pucharowego zakwalifikowali się: Mateusz Dziadosz i Franciszek Kucharski. W tej fazie odpadli z turnieju: Adam Prośniewski, Szymon Mularczyk,  Antoni Flis i Aleksander Sznajder.

Z drugiej serii gier udział w turnieju grupowym (sobota) udział zapewniły sobie Marika Chrąchol i Gabriela Pułecka, a do drugiej rundy kwalifikacji awansowali: Maja Wojtyła, Alicja Witkowska, Kacper Szerer i Krzysztof Bogusz. Na  tym etapie z turniejem pożegnali się: Judyta Ciszewska, Nikola Skawińska, Oliwier Bochowicz, Mikołaj Mikiciuk, Dominik Zwolski, Szymon Gądek, Miłosz Koprowski, Jakub Moliński i Anatol Wilk. Kuba Operacz nie przystąpił du turnieju.

W pierwszej rundzie pucharowej odpadli: Mateusz Dziadosz i Kacper Szerer, natomiast  Franciszek Kucharski i Krzysztof Bogusz mieli wolny los, a w drugiej zagrają oni o awans do turnieju grupowego. Wygrywając w drugiej rundzie, Franciszek Kucharski zapewnił sobie udział w w turnieju głównym. Mimo, że doznał porażki w drugiej rundzie Krzysztof Bogusz dostał się do turnieju głównego, który miał fart w losowaniu dodatkowych zawodników.

W młodziczkach w trzeciej serii gier udział w fazie pucharowej zapewniała sobie Lena Smolarek, która wygrywając w tej rundzie zapewniła sobie start w turnieju grupowym. Na fazie grupowej zakończyły swój udział: Julia Bednarczyk, Judyta Michalska i Lena Tomera. W fazie pucharowej porażek doznały: Julia Zalewska (druga w grupie), Alicja Witkowska i Maja Wojtyła, tym samym kończąc swój start w 2. GPP Młodzików.

Informacje z hali przekazywał Władysław Chrabąszcz