Praktycznie zakończył się sezon sportowy 2018/2019 na Dolnym Śląsku. Jeszcze tylko Natalia Bajor będzie uczestniczyć w Igrzyskach w Mińsku oraz Anna i Katarzyna Węgrzyn reprezentować będą Polskę w Mistrzostwach Europy Juniorek. Mijający sezon przyniósł Dolnoślązakom wiele sukcesów. W Ekstraklasie Kobiet drużyna AZS UE Wrocław wywalczyła brązowy medal, natomiast w Pucharze Polski zajęła drugie miejsce. W mistrzostwach Polski nasi reprezentanci wywalczyli 22 medale, w tym 8 złotych. medaliści MP 2019 Imponujący był zwłaszcza dorobek naszych reprezentantek, które na mistrzostwach Polski seniorów zdobyły aż 7 medali. W rozgrywkach ligowych I ligi nasze drużyny zajęły następujące miejsca: kobiety: 1. Zagłębie Lubin (rezygnacja z baraży o Ekstraklasę Kobiet), 5. AZS UE II Wrocław, 7. Rokita Brzeg Dolny, mężczyźni: 10. Odra Głoska (spadek). Zwycięzcom rozgrywek II ligi ZKS III Zielona Góra i Rokita II Brzeg Dolny – rezygnacja z udziału) nie udało się w barażach wywalczyć awansu do I ligi.

W klasyfikacji łącznej zdecydowanie najlepszym dolnośląskim klubem jest AZS UE Wrocław, który powinien być w trójce we współzawodnictwie PZTS.. Na następnych miejscach uplasowały się kluby: 2. Rokita Brzeg Dolny, 3. Wolavia Wołów, 4. Odra Głoska, 5. Żak Gierałtowiec.  Poniżej klasyfikacja łączna i w poszczególnych grupach: