Po nieobecność Natalii Bajor, która przebywa w Budapeszcie na zgrupowaniu przed Drużynowymi Kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich, występ Dolnoślązaczek nie przyniósł spodziewanych sukcesów. Tylko Katarzynie Węgrzyn (AZS UE Wrocław) udało się stanąć na trzecim stopniu podium III GPP Seniorów, który w dniach 17-19 stycznia rozegrano w Gdańsku.  Anna Węgrzyn (AZS UE), niespodziewanie w grze o wejście do ósemki, uległa Sandrze Wabik i w rezultacie uplasowała się na pozycjach 9-12. Nieźle zaprezentowała się Julia Szymczak (AZS UE), która po porażce w ćwierćfinale z Kasią, zajęła miejsce w przedziale 5-8. Rewelacyjnie zagrała Elżbieta Kwiatkowska (Rokita Brzeg Dolny), która – po pokonaniu Ślązak – awansowała do czołowej ósemki, ale na tym poziomie zakończyła swój udział w turnieju, ulegając w ćwierćfinale Wabik. Pozostałe nasze zawodniczki, które startowały w III GPP Seniorów: Julia Girulska (AZS UE), Milena Chrabąszcz (Rokita) i Julia Furman (AZS UE) solidarnie uplasowały się na miejscach 33-36.  W turnieju tym startowali tylko dwaj panowie, którzy zakończyli turniej na miejscach: 17-20. Michał Bańkosz (AZS UE) i 25-28. Michał Murawski (AZS UE). W turnieju eliminacyjnym do GPP, ale bez kwalifikacji, z Dolnego Śląska udział wzięli: Andrzej Furman (ULKS Ciechów) i Jakub Matkowski (ULKS).

ranking dolnośląski seniorek po III GPP_WTK   ranking dolnośląski senioów po III GPP_WTK