W Brzegu Dolnym w dniu 23 stycznia, z udziałem 17 dziewcząt i 20 chłopców, rozegrano III WTK Młodzików. W kategorii młodziczek wygrała Lena Kowalska (Lider Milicz), która wyprzedziła Gabrielę Pułecką (Rokita Brzeg Dolny). Na dalszych miejscach uplasowały się: 3. Lena Smolarek (Rokita), 4. Maja Wojtyła (Wolavia Wołów), 5. Alicja Witkowska (Granit Strzelin), 6. Liwia Skawińska (Wolavia), 7. Julia Zalewska (Granit) l 8. Lena Tomera (Orlęta Krosnowice).

W kategorii młodzików najlepszy był Dawid Staniowski (Odra Głoska), który w finale pokonał Franciszka Kucharskiego (Lider). Dalsze miejsca zajęli: 3. Miłosz Grocholski (AZS UE Wrocław), 4. Sebastian Sowa (Rokita), 5. Krzysztof Bogusz (GOKIS Kąty Wroc.), 6. Adam Prośniewski (Wolavia). 7. Mikołaj Mikiciuk (Spin Bożejowice) i 8. Miłosz Koprowski (Topspin Dzierżoniów).

Turniej pocieszenia młodziczek wygrała Judyta Ciszewska (Orlęta), a druga była Julia Bednarczyk (Sokół Jerzmanowa), natomiast u młodzików w turnieju pocieszenia najlepszy był Błażej Paszkiewicz (LZS Włosień), a drugie miejsce zajął Szymon Mularczyk (Sokół).

Sędzia Główny Tomasz Wapiński , zastępca Jan Gliniak

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali: Wiceprezes d/s organizacyjnych Zarządu DOZTS, Jerzy WIECZOREK i zawodnik Odry Głoska, pochodzący z Tajlandii, Sitisak NUCHCHART.

Zwycięzcy w kategorii młodziczek i młodzików wywalczyli prawo startu w III GPP Młodzików (Sępólno Krajeńskie 4-6.03). Oprócz nich, z rankingu krajowego, prawo gry w III GPP Młodzików mają: Anna Ulatowska (Wolavia), Zuzanna Bazylewska (Rokita), Natalia Bartoszko (AZS UE), Marika Chrąchol (Roikita), Nicol Bartoszko (AZS UE) i Krzysztof Wnęk (Granit). Pozostali zawodnicy i zawodniczki, uczestniczący w III WTK, mają prawo udziału w turniejach eliminacyjnych do turnieju III GPP.

III WTK Młodziczek klasyfikacja                    III WTK Młodzików klasyfikacja

III WTK Młodziczek grupy                            III WTK Młodzików grupy

III WTK Młodziczek główny                        III WTK Młodzików główny

III WTK Młodziczek pocieszenia                   III WTK Młodzików pocieszenia

Opracował: Władysław Chrabąszcz

Zdjęcia: Michał Walencki

Dzisiejszy turniej był ostatnim wojewódzkim turniejem, w którym ja, czyli Władysław Chrabąszcz, prowadziłem obsługę komputerową. W ciągu ponad 30 lat prowadziłem obsługę komputerową zapewne powyżej 300 wojewódzkich turniejów. Pora więc kończyć i dać szanse młodszym. Dziękuję wszystkim, którzy ze mną współpracowali. Teraz będę na facebook’u zajmował się publikacją statystyki z tenisa stołowego i komentarzami bieżących wydarzeń.