Bardzo dobrze zaprezentowały się dolnośląskie szkolne drużyny dziewcząt w, rozgrywanym w dniach 30-31 maja w Drzonkowie, Finale Ogólnopolskim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej ten jest uważany jako Mistrzostwa Polski drużyn szkolnych dla roczników 2003-2005.  Drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 z Brzegu Dolnego (dawne SP 6 i GM 1) w składzie: Elżbieta Kwiatkowska i Aleksandra Wiśniewska) stanęły na drugim stopniu podium, natomiast zespół Szkoły Podstawowej z Trzebieszowic (Karolina Podyma i Paula Krysińska) wywalczył trzecie miejsce w w stawce 21 szkolnych drużyn z całego kraju. Od dolnośląskich dziewcząt lepszy był tylko zespół GM 10 Mistrzostwa Sportowego z Jastrzębia Zdroju. Gratulacje dla zawodniczek obydwu drużyn ! W turnieju tym startowały też drużyny chłopców: SP Unisport Wrocław (Jakub Matkowski i Stanisław Wnęk), która to drużyna zajęła szóste miejsce i SP Gierałtowiec (Szymon Sej, Michał Czech i Marek Machacz), która uplasowała się na piętnastej pozycji w stawce 18 zespołów.

W dniach od 28 i 29 maja w także w Drzonkowie rozegrano Ogólnopolski Finał Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym wystartowały cztery dolnośląskie zespoły. Drużyna dziewcząt III Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Wrocławia (Milena Chrabąszcz i Julia Girulska) w końcowej klasyfikacji zajęły piątą pozycję, a zespól Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubina (Kamila Gruchała i Wiktoria Walowska) ukończył turniej na dwunastej pozycji wśród 12 zespołów, natomiast w kategorii chłopców wystąpiła drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym (Norbert Wojtyła i Tomasz Witkowski), kończąc turniej na siódmym miejscu oraz drużyna I Liceum Ogólnokształcącego z Legnicy (Oskar Jadach i Krzysztof Saczyńki), uplasowała się na siedemnastej pozycji w stawce 20 drużyn.