W Brzegu Dolnym, już po raz trzeci z rzędu, w dniach 17-18 października rozegrano Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS  w tenisie stołowym za rok 2020. W mistrzostwach uczestniczyło 129 osób z 11 województw i 52 klubów. Tym razem reprezentanci Dolnego Śląska wystąpili w czołowych rolach. W klasyfikacji województw nasza reprezentacja uplasowała się na drugim miejscu, ustępując tylko Wielkopolsce. W punktacji klubów na czwartej pozycji uplasował się klub Rokita Brzeg Dolny, na pozycjach 14-16 – Odra Głoska, na miejscach 20-21 – Zenit Międzybórz i i na pozycjach 22-23 – ULKS Ciechów. Z Dolnoślązaków najlepiej wypadł Jakub Matkowski (ULKS Ciechów), który został mistrzem Zrzeszenia LZS w kategorii juniorów, tytuły wicemistrzowskie zdobyli: Milena Chrabąszcz (Rokita Brzeg Dolny) w juniorkach i Norbert Wojtyła (Odra Głoska) w młodzieżowcach. Na najniższym stopniu podium stanął Piotr Klimek (Zenit Międzybórz) w juniorach. Czwarte miejsca zajęli: Elżbieta Kwiatkowska (Rokita) w juniorkach, Liliana Przybył (Rokita) w kadetkach i Oskar Jadach (LZS SKS Raszówka) w juniorach. Na miejscach 5-6 turniej zakończyli:  Paula Krysińska (Śnieżnik Stronie Śl.) w kadetkach i Mikołaj Nawrot (Sady Wierzchowice) w kadetach. Pozostali nasi zawodnicy swój udział w mistrzostwach zakończyli poza pierwszą ósemką.

Szczegółowe informacje z mistrzostw tutaj.