Nie odpuszczają Anna i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław), które zdominowały, rozgrywane dniach 25-28 kwietnia w Mławie, Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów. Na początek zdobyły, wspomagane przez Zuzannę Gaworską i Julię Girulską, Mistrzostwo Polski w drużynie, wygrywając w finale 3:1 z MRKS Gdańsk. W turnieju mikstowym solidarnie wywalczyły brązowe medale, grając w parach: S.Kulczycki/A.Węgrzyn i J.Zandecki/K.Węgrzyn. Końcówka mistrzostw należała już do sióstr, które najpierw zdobyły złoty medal w deblu, by w finale singla pomiędzy sobą rozstrzygnąć o tytule Indywidualnej Mistrzyni Polski. Tym razem Koronę Mistrzowską włożyła Anna Węgrzyn, wygrywając 4:2 w finale. Wielkie gratulacje dla Ani i Kasi, które z Mławy wywiozą w sumie 6 medali, w tym trzy złote ! Gratulacje też się należą trenerom bliźniaczek !

W Mławie wystąpiła jeszcze liczna ekipa Dolnoślązaków, a oto ich osiągnięcia.

Turniej drużynowy: 5-8. Rokita Brzeg Dolny (M.Chrabąszcz, E.Kwiatkowska, N.Ossowska), 13-16. Żak Gierałtowiec (A.Mróz, K.Chmara, W.Rajczakowska).

Turniej indywidualny: 17-24. Milena Chrabąszcz (Rokita) i Elżbieta Kwiatkowska (Rokita), 25-32. Julia Girulska (AZS UE), Zuzanna Gaworska (AZS UE), Jakub Matkowski (AZS UE), Norbert Wojtyła (Odra Głoska), 33-48. Nina Ossowska (Rokita), 49-64. Marcelina Jarecka (Victoria Jelcz-Laskowice), Adam Goleński (Odra) i Oskar Jadach (SKS LZS Raszówka).

Turniej deblowy: 5-8. E.Kwiatkowska/M.Chrabąszcz, 9-16. Z.Gaworska/N.Szymczyk i J.Matkowski/J.Stecyszyn, 17-31. J.Girulska/N.Ossowska, M.Jarecka/Z.Mikoś, O.Jadach/A.Goleński i N.Wojtyła/S.Seroka.

Turniej mikstowy: 9-16. K.Kwapiś/E.Kwiatkowska, N.Wojtyła/J.Tomecka, P.Lewandowski/Z.Gaworska, 17-32. D.Korczak/J.Girulska, J.Krzywniak/M.Chrabąszcz, O.Jadach/K.Rakowska, 33-62. J.Matkowski/M.Stachniak, J.Bielicki/N.Ossowska, A.Goleński/M.Kluszewska i M.Malecha/M.Jarecka.

 

wszystko o Mistrzostwach Polski Juniorów