W Zielonej Górze-Drzonkowie w dniu 4 maja rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików dla VIII Strefy. Wyniki tego turnieju są zaliczane do Współzawodnictwa Sportu Dzieci Młodzieży, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.  Z tym też wiążą się przyszłe finansowe dotacje dla Okręgów i klubów. Turniej ten został zdominowany przez Dolnoślązaków, a zwłaszcza przez nasze zawodniczki . W łącznej punktacji za deble i single nasze zawodniczki pokonały Lubuskie w stosunku 20:2, natomiast chłopcy wygrali rezultatem 18:6. W punktacji klubowej zdecydowanie najlepszy był AZS UE Wrocław, który zgromadził 17 punktów, wyprzedzając Rokitę Brzeg Dolny – 9 punktów i Wolavię Wołów 5,5 punktu. W grze pojedynczej młodziczek wygrała Natalia Gaworska (AZS UE) , a na następnych miejscach uplasowały się: 2. Wiktoria Riwoń (Rokita), 3. Malwina Jarecka (Victoria Jelcz-Laskowice), 4. Liliana Przybył (Rokita).

Wśród chłopców najlepsza czwórka reprezentowała AZS UE: 1. Piotr Żurawski, 2. Krzysztof Żurawski. 3. Franciszek Żygadło i 4. Dawid Malarz.

W grze podwójnej młodziczek kolejność była następująca: 1. M.Jarecka/A.Breś (Żak Gierałtowiec), 2. L.Przybył/W.Riwoń, 3. N.Gaworska/M.Draczyńska (Rokita), 4. M.Bojanowska/A.Sowa (obie Rokita),

a u młodzików w deblu pierwsza czwórka była następująca: 1. P.Żurawski/K.Żurawski, 2. W.Ulatowski (Wolavia)/K.Wnęk (Granit Strzelin), 3. F.Żygadło/D.Malarz, 4. F.Papież/A.Kusyk (obaj Spartakus Otyń).

MMM singiel młodziczek klasyfikacja                   MMM singiel młodzików klasyfikacja

MMM singiel młodziczek główny                             MMM singiel młodzików główny

MMM singiel młodziczek pocieszenia                     MMM singiel młodzików pocieszenia

MMM debel młodziczek klasyfikacja                        MMM debel młodzików klasyfikacja

MMM debel młodziczek                                                MMM debel młodzików

klasyfikacja klubów i województw MMM 2019

„Szczególne podziękowania” należą się trenerom Górnika Polkowice, GOKIS-u Kąty Wrocławskie i Wolavii Wołów za to, że ich podopieczni  (Kaciuba, Kozerski i Hołodniuk) nie przyjechali do Drzonkowa. O tym, że oni nie przyjadą na MMM nie poinformowali, a mogli w ich miejsce jechać następni zawodnicy, bo byli chętni. Straciliśmy przez to 3-4 punkty, a co się z tym wiąże ubyła nam pewna kwota pieniędzy. Ciekawy jestem jak na to zareaguje trener Kadry Wojewódzkiej przy powoływaniu ich na obozy kadry i przy dofinansowaniu udziału w centralnych turniejach.