Został opracowany i opublikowany Rocznik sezonu 2018/2019. Jest to publikacja, dziewiętnasta z rzędu, ujmująca praktycznie rozgrywki całego minionego sezonu. W opracowaniu Rocznik sezonu 2018_2019 , na 181 stronach, zamieszczono wyniki meczów, zestawienia punktów i tabele rozgrywek drużynowych oraz klasyfikacje i rankingi rozgrywek indywidualnych dolnośląskich zawodniczek i zawodników, w tym i pozycje w krajowych rankingach. Przedstawione są zestawienia zawodniczek i zawodników z poszczególnych klubów, uczestniczących w rozgrywkach drużynowych i indywidualnych oraz dolnośląskie rankingi klubów, ujmujące punkty zdobyte w turniejach indywidualnych lidze i Pucharze Polski, w deblach i mikstach MW i MP oraz w turniejach drużynowych MW i MP. W opracowaniu zamieszczono też klasyfikację województw i klubów we współzawodnictwie PZTS i MSIT. Opracowanie ujmuje także medalistów mistrzostw Polski oraz pozycje w krajowych rankingach, wraz z miejscami w poszczególnych turniejach, weteranów i osób niepełnosprawnych.

Rocznik jest kontynuacją serii rozpoczętej w 2001 roku zapoznaj się tutaj  , która ma na celu dokumentowanie wyników, klasyfikacji, tabel i zestawień każdego z zakończonych sezonów.

Prośba autora opracowania o ewentualne zgłaszanie propozycji korekt lub uzupełnienia przedstawionego opracowania na e-mailowy adres:  wladyslaw.chrabaszcz@dozts.pl .