Polski Związek Tenisa Stołowego określił  tutaj  zasady przedłużenia sezonu 2019/2020, a i w następstwie tego wydłużeniu podlega sezon rozgrywek indywidualnych na Dolnym Śląsku.

  1. Na Dolnym Śląsku rozegrane zostaną zaległe turnieje: eliminacje do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów, Kadetów i Młodzików, będące jednoczenie eliminacjami do Drużynowych Mistrzostw Polski, Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów, Kadetów, Młodzików i Żaków, połączone z eliminacjami do Indywidualnych Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych oraz mistrzostwa Dolnego Śląska Skrzatów i Weteranów, a także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.
  2. Zostały anulowane niżej wymienione turnieje: III WTK Żaków, III WT Skrzatów oraz eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski juniorów i kadetów. W związku z tym do Mistrzostw Dolnego Śląska w tych kategoriach posłuży ranking po drugim turnieju.
  3.  Wszystkie wymienione w punkcie 1 turnieje odbędą z zawodniczkami i zawodnikami, posiadającymi licencje zawodnicze i przynależność klubową taką jak w sezonie 2019/2020.