Długie wymiany, rotacyjne zagrania, olbrzymie prędkości piłeczek plastikowych i trudne do odebrania serwy oglądaliśmy na turnieju tenisa stołowego w Bożejowicach.

Za nami Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Bolesławiec, który odbył się w Bożejowicach. W ostatnim dniu turnieju w niedzielę 7 maja zagrali profesjonaliści. Poziom turnieju był kosmiczny, niektóre zagrania godne były finałów mistrzostw Polski. Zawodnicy prezentowali rotacyjne niekonwencjonalne zagrania, prędkości piłeczek dochodziły do 100 km/h, długie wywiany topspinowe i bardzo trudne do odebrania serwy.

Były też znakomite obrony i kontrataki. W tym turnieju wystartowało 32 zawodników z licencjami Polskiego Związku Tenisa Stołowego reprezentujący barwy 14 klubów z województw: dolnośląskiego, lubuskiego i kujawsko-pomorskiego grali o Puchar Wójta Gminy Bolesławiec Andrzeja Dutkowskiego. Wystartowali zawodnicy rywalizujący na co dzień w II, III i IV lidze. Jednym z zawodników był potrójny medalista Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów Damian Gruszka. Tenisiści stołowi stworzyli piękny spektakl. Kibice widzieli mnóstwo długich wymian i efektownych rotacyjnych zagrań.

Czytaj dalej TUTAJ.

źródło: Bolec.Info