W dniu 29 listopada 2020 (niedziela) od godziny 10.30 (weryfikacja zgłoszeń do 10.00) w Hali imienia Andrzeja Grubby przy ulicy Wilczej 8 w Brzegu Dolnym rozegrane zostaną Mistrzostwa Dolnego Śląska Weteranów.

W Mistrzostwach Województwa Weteranów mogą startować zawodniczki i zawodnicy wyłącznie z Województwa Dolnośląskiego, posiadający licencję PZTS na sezon 2019/2020 (weterana lub zawodnika) i spełniający poniższe kryterium wiekowe:                           –   kobiety, urodzone w roku 1980 i wcześniej (bez podziału na kategorie wiekowe)                                                                              –   mężczyźni od 40 do 49 lat (roczniki 1971 – 1980),                                                                                                                              –   mężczyźni od 50 do 59 lat (roczniki 1961 – 1970),                                                                                                                              –   mężczyźni od 60 do 69 lat (roczniki 1951 – 1960),                                                                                                                              –   mężczyźni powyżej 70 lat (rocznik 1950 i starsi),

System grupowo–pucharowy w kategoriach wiekowych 40, 50, 60, powyżej 70 lat, o ile zgłosi się wymagana liczba zawodników, wszystkie gry są rozgrywane do 3 wygranych setów. Grupy składają się z 3–4 zawodników, z których do turnieju głównego awansuje pierwszych dwóch zawodników, a pozostali grają w turnieju pocieszenia o miejsce wynikające z podwojonej liczby grup plus 1. W turnieju indywidualnym i w grach podwójnych rozstawiani są tylko zawodnicy, którzy uplasowali się na czterech pierwszych miejscach w poprzednich Mistrzostwach Dolnego Śląska Weteranów, a pozostali są rozlosowywani. Warunkiem rozegrania konkurencji jest zgłoszenie się minimum 4 zawodniczek lub 4 zawodników do danej kategorii wiekowej. Dopuszcza się udział starszych zawodników w młodszej kategorii  w przypadku zbyt małej liczby zawodników w starszej grupie, np. tylko 3 zawodników.

W grach podwójnych weterani w Mistrzostwach Dolnego Śląska grają systemem pucharowym; dwa turnieje gier podwójnych, z podziałem na następujące kategorie wiekowe: 40–59 oraz 60 lat i starsi wśród mężczyzn oraz jedna kategoria wiekowa wśród kobiet.

W przypadku mniejszej frekwencji w mistrzostwach Sędzia Główny upoważniony jest do dokonania zmian w programie i regulaminie rozgrywek.

Program  Niedziela 4 października 2020                                                                                                                                                    do 10.00    –   weryfikacja zgłoszeń zawodników i zawodniczek                                                                                                   10.00         –   losowanie turniejów indywidualnych                                                                                                                       10.15         –   uroczyste otwarcie mistrzostw                                                                                                                                        10.30         –   rozpoczęcie gier pojedynczych kobiet i mężczyzn                                                                                                            około 13.30      – rozpoczęcie gier podwójnych                                                                                                                                      około 16.00      – zakończenie mistrzostw, wręczenie pucharów i medali.                                                                                      Szczegółowy program zawodów ustala Sędzia Główny w zależności od ilości uczestników.

Wpisowe w kwocie 30 złotych przyjmowane będzie przez Organizatora przed turniejem

Zgłoszeń do Mistrzostw Dolnego Śląska Weteranów należy dokonać w terminie do 26 listopada 2020 do godziny 21.00 za pomocą e-maila ( wladyslaw.chrabaszcz@dozts.pl ) lub SMS-em oraz telefonicznie na numer telefonu 693-724-037. W zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię, rok urodzenia oraz miejscowość zamieszkania zawodnika/czki. Lista zgłoszonych uczestników mistrzostw w poszczególnych kategoriach wiekowych na bieżąco będzie publikowana na stronie DOZTS. Możliwe będzie też – w  wyjątkowych  przypadkach – dopuszczenie do startu w mistrzostwach weteranów zawodniczek i zawodników, którzy zgłoszą się w dniu mistrzostw. Ostateczna lista startowa zostanie zweryfikowana po potwierdzeniu przybycia uczestników do Hali w Brzegu Dolnym.

Lista zgłoszonych będzie wkrótce opublikowana i na bieżąco będzie aktualizowana

Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania ograniczeń epidemicznych w związku z pandemią koronawirusa. Apeluje się o maksymalne ograniczenie liczby osób towarzyszących zawodnikom. Osoby, nie będące zawodnikami i trenerami, są zobowiązane do przebywania tylko na trybunach i posiadania osłon twarzy i nosa. Osoby wchodzące do Hali mają obowiązek zdezynfekowania rąk. Zalecane jest, aby zawodniczki i zawodnicy, którzy w danej chwili nie biorą udziału w grze, przebywali na trybunach z zachowaniem wymaganych odległości. Wskazane jest, aby sędziowie stosowali osłony twarzy i nosa.

Każdy uczestnik będzie musiał wypełnić i dostarczyć na turniej  kwestionariusz sanitarny uczestnika zawodów  oraz posiadać i używać osłonę ust i nosa. Będą to warunki dopuszczenia do zawodów. Ponad to w trakcie zawodów będą respektowane rekomendacje bezpieczeństwa PZTS.