Dolnośląski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego przyjmuje, w terminie do 25 listopada 2018, zgłoszenia do rozgrywek Drużynowego Pucharu Polski edycji 2018/2019.

Prawo gry mają wszystkie drużyny kobiet i mężczyzn z województwa dolnośląskiego.

 

komunikat Pucharu Polski 18_19

 

Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach  DPP  jest posiadanie przez zawodników(czki) aktualnej licencji okresowej, wystawionej przez Polski Związek Tenisa Stołowego i aktualnego badania lekarskiego, zgodnie z § III, punkt  3 i podpunkty a, b i c  Regulaminu rozgrywek drużynowych DOZTS w sezonie 2018/2019.

Początek wojewódzkich rozgrywek Drużynowego Pucharu Polski przewidziany jest na sobotę 5 stycznia 2019. Ponadto turnieje będą rozgrywane w dniach: 19 stycznia (sobota), 2 lutego (sobota), 23 lutego (sobota) i 9 marca 2019 (sobota).

Zgłoszenia do rozgrywek (nazwa drużyny, skład drużyny, adres do korespondencji i miejsca rozgrywek) należy przesyłać, w nieprzekraczalnym wyżej podanym terminie, na e-mailowy adres: dolnoslaski@pzts.pl .

Wpisowe do rozgrywek DPP wynosi 30 złotych od drużyny i winno być wpłacone do kasy DOZTS równocześnie ze zgłoszeniem drużyny.

           Zasady rozgrywek o Drużynowy Puchar Polski (DPP) na szczeblu DOZTS

  1. Drużyna składa się z minimum 3 i maksimum 4 zawodników lub zawodniczek,
  2. Mecz jest rozgrywany na jednym lub dwóch stołach, w zależności od decyzji gospodarza, zgodnie z poniższym kluczem, aż do osiągnięcia 4 zwycięstw przez jedną z drużyn:

1/ A – Y,  2/ B – X,  3/ C – Z,  4/ gra podwójna, 5 / A – X,  6/ C – Y,  7/ B – Z

  1. Zawodnik rezerwowy może zostać wprowadzony do gry po 3 grze pojedynczej,
  2. Drużyny, uczestniczące w rozgrywkach I ligi, które zgłoszą się do rozgrywek o DPP, będą rozstawiane w zależności od aktualnie zajmowanego miejsca w tabeli i będą rozpoczynały rozgrywki od przedostatniej rundy,
  3. Drużyny, uczestniczące w rozgrywkach Superligi i Ekstraklasy, będą rozpoczynały rozgrywki od ostatniej rundy.
  4. W Pucharze Polski na szczeblu Dolnego Śląska będzie stosowany system grupowy; drużyny V i VI ligi zagrają w grupach po 3-4 drużyny, pogrupowane terytorialnie. Z każdej grupy zwycięzcy awansują do dalszych rozgrywek, w których uczestniczyć będą zespoły III i IV ligi, pogrupowane terytorialnie. Z kolei zwycięzcy tych grup zagrają z drużynami II ligi, a następnie z zespołami z I ligi i z ekstraklasy, w grupach 3 lub 4 drużynowych, tak aby w końcowym etapie uczestniczyły 3 lub 4 drużyny. W grupie składającej się z 3 drużyn obowiązuje system „każdy z każdym”, natomiast przy 4 drużynach drużyny zostaną rozstawiane według miejsca w rozgrywkach ligowych i grać będą w półfinałach w układzie 1-4 i 2-3, a następnie zwycięzcy walczyć będą o pierwsze miejsce, a pokonani – o trzecią pozycję. Gospodarzami turniejów będą drużyny, najniżej stojące w rozgrywkach ligowych, spełniające wymogi posiadania minimum 4 stołów (dotyczy to szczególnie grup, składających się z czterech drużyn).